TGF30-07870787-079
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TGF30-07870787-079 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TGF30-07870787-079 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TGF30-07870787-079 |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Description | THERM PAD 199.9MMX199.9MM BLUE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $38.78 | $36.496 | $34.215 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $31.934 | $30.794 | $29.083 | |||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Thickness: | 0.0790" (2.007mm) |
| Thermal Resistivity: | 0.90°C/W |
| Thermal Conductivity: | 3.0 W/m-K |
| Shape: | Square |
| Series: | TGF30 |
| Outline: | 199.90mm x 199.90mm |
| Other Names: | 1798-1257 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Aluminum Oxide filled Silicone |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Thermal Pad Blue 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides |
| Color: | Blue |
| Backing, Carrier: | - |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TGF30-07870787-079, use the request quote form to request TGF30-07870787-079 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TGF30-07870787-079.The price and lead time for TGF30-07870787-079 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TGF30-07870787-079.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

