TG6050-7.2-6.3-1
t-Global Technology
TG6050-7.2-6.3-1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TG6050-7.2-6.3-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TG6050-7.2-6.3-1
Manufacturer t-Global Technology
Description THERM PAD 7.2MMX6.3MM RED
(In US Dollars)
2 pcs
Data sheet
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Thickness:0.0400" (1.016mm)
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.0 W/m-K
Shape:Rectangular
Series:TG6050
Outline:7.20mm x 6.30mm
Other Names:1168-1688
TG605072631
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Silicone Elastomer
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Thermal Pad Red 7.20mm x 6.30mm Rectangular Tacky - Both Sides