TG6050-25-25-0.5
t-Global Technology
TG6050-25-25-0.5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TG6050-25-25-0.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TG6050-25-25-0.5
Manufacturer t-Global Technology
Description THERM PAD 25MMX25MM RED
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 522 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Thickness:0.0197" (0.500mm)
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.0 W/m-K
Shape:Square
Series:TG6050
Outline:25.00mm x 25.00mm
Other Names:1168-1566
TG6050252505
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Silicone Elastomer
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Detailed Description:Thermal Pad Red 25.00mm x 25.00mm Square Tacky - Both Sides