TFSB20K0JE
Ohmite
TFSB20K0JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TFSB20K0JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TFSB20K0JE
Manufacturer Ohmite
Description RES 20K OHM 1/2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
112 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" x 0.028" Rectangular x 0.433" L (5.50mm x 0.70mm x 11.00mm)
Series:TFS
Resistance:20 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:20 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive, Pulse Withstanding Thick Film