TFPMN1V32K7680R
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TFPMN1V32K7680R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TFPMN1V32K7680R
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension:0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
Series:TFPMN
Ratings:-
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Load Capacitance:7pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:-
Frequency:32.768kHz
Detailed Description:32.768kHz ±10ppm Crystal 7pF 4-SMD, Flat Leads