TF3D107K010C0400
Electro-Films (EFI) / Vishay
TF3D107K010C0400
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TF3D107K010C0400 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TF3D107K010C0400
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 100UF 10V 10% 2917
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, TF3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:D
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:Fail Safe with Built-in Fuse
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhm
Detailed Description:100µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 400 mOhm
Capacitance:100µF