TE30A2402F01
Ault / SL Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TE30A2402F01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TE30A2402F01
Manufacturer Ault / SL Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 32W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Series:TE30 (30W)
Region Utilized:International
Power (Watts):32W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI
Detailed Description:24V 32W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.33A
Cord Length:57" (1.45m)