TE200B33RJ
Buy TE200B33RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TE200B33RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 33 OHM 5% 200W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:1.575" Dia x 7.677" L (40.00mm x 195.00mm)
Series:TE, CGS
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):200W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Tubular
Other Names:1-1879447-9
1-1879447-9-ND
A137729
TE200B33RJ-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 225°C
Mounting Feature:Brackets
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:33 Ohms ±5% 200W Wirewound Chassis Mount Resistor