TE2000B68RJ
Buy TE2000B68RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TE2000B68RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 68 OHM 5% 2000W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:2.362" Dia x 20.079" L (60.00mm x 510.00mm)
Series:TE, CGS
Resistance:68 Ohms
Power (Watts):2000W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Tubular
Other Names:2-1879456-3
2-1879456-3-ND
A137710
TE2000B68RJ-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 225°C
Mounting Feature:Brackets
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:68 Ohms ±5% 2000W Wirewound Chassis Mount Resistor