TE10A2403C01
Ault / SL Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TE10A2403C01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TE10A2403C01
Manufacturer Ault / SL Power
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.31" L x 1.85" W x 1.50" H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm)
Series:TE10 (10W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):12W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Input Type:Multi-Blade (Single Blade Included)
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:24V 12W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Single Blade Included) Input
Current - Output (Max):500mA
Cord Length:59" (1.50m)