TD-1.544MDD-T
TXC Corporation
TD-1.544MDD-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TD-1.544MDD-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TD-1.544MDD-T
Manufacturer TXC Corporation
Description OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:TD
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:1.544MHz
Detailed Description:1.544MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead