TCSD-22-D-04.25-01-R
Buy TCSD-22-D-04.25-01-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCSD-22-D-04.25-01-R
Manufacturer Samtec, Inc.
Description 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
(In US Dollars)
500 pcs
Series:Tiger Eye™ TCSD
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:44
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:0.354' (107.95mm, 4.25")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:44 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.354' (107.95mm, 4.25")