TCSD-13-D-08.75-01
Samtec, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TCSD-13-D-08.75-01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCSD-13-D-08.75-01
Manufacturer Samtec, Inc.
Description 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Usage:-
Shielding:Unshielded
Series:Tiger Eye™ TCSD
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:26
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:0.729' (222.25mm, 8.75")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.729' (222.25mm, 8.75")