TCSD-10-D-20.00-01-F-N-R
Buy TCSD-10-D-20.00-01-F-N-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCSD-10-D-20.00-01-F-N-R
Manufacturer Samtec, Inc.
Description 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
(In US Dollars)
1 pcs
Series:Tiger Eye™ TCSD
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:20
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:1.67' (508.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Polarizing Key
Detailed Description:20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 1.67' (508.00mm)