TCSD-08-D-06.75-01-F-R
Buy TCSD-08-D-06.75-01-F-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCSD-08-D-06.75-01-F-R
Manufacturer Samtec, Inc.
Description 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
(In US Dollars)
1 pcs
Series:Tiger Eye™ TCSD
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:16
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:0.563' (171.45mm, 6.75")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.563' (171.45mm, 6.75")