TCSD-06-D-09.50-01-P10-RW-R
Samtec, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TCSD-06-D-09.50-01-P10-RW-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCSD-06-D-09.50-01-P10-RW-R
Manufacturer Samtec, Inc.
Description 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Usage:-
Shielding:Unshielded
Series:Tiger Eye™ TCSD
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:12
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:0.792' (241.30mm, 9.50")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.792' (241.30mm, 9.50")