TCR2LN32,LF
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TCR2LN32,LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCR2LN32,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Description IC REG LINEAR 3.2V 200MA 4SDFN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 7697 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.28V @ 150mA
Voltage - Output (Min/Fixed):3.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.5V
Supplier Device Package:4-SDFN (0.8x0.8)
Series:-
Protection Features:Over Current
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-XFDFN Exposed Pad
PSRR:-
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:TCR2LN32,LF(S
TCR2LN32LFTR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TJ)
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.2V 200mA 4-SDFN (0.8x0.8)
Current - Quiescent (Iq):2µA
Current - Output:200mA