TCJD107M010R0045
AVX Corporation
TCJD107M010R0045
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TCJD107M010R0045 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCJD107M010R0045
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TCJ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:478-8786-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):45 mOhm
Detailed Description:100µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10V 2917 (7343 Metric) 45 mOhm
Capacitance:100µF