TC4S11FT5LFT
Toshiba Semiconductor and Storage
TC4S11FT5LFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC4S11FT5LFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TC4S11FT5LFT
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Description IC GATE NAND 1CH 2-INP SMV
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3 V ~ 18 V
Supplier Device Package:SMV
Series:TC4S
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Other Names:TC4S11F(T5L,F,T)
TC4S11FT5LFT-ND
TC4S11FT5LFTTR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Inputs:2
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Max Propagation Delay @ V, Max CL:80ns @ 15V, 50pF
Logic Type:NAND Gate
Logic Level - Low:1.5 V ~ 4 V
Logic Level - High:3.5 V ~ 11 V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:NAND Gate IC 1 Channel SMV
Current - Quiescent (Max):1µA
Current - Output High, Low:3.4mA, 3.4mA