TC164-JR-074R7L
Yageo
TC164-JR-074R7L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC164-JR-074R7L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TC164-JR-074R7L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 4.7 OHM 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):4.7
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Other Names:TC164J-4.7CT
TC164JR074R7L
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:4.7 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals