TC164-FR-075K9L
Yageo
TC164-FR-075K9L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC164-FR-075K9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TC164-FR-075K9L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 5.9K OHM 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:TC164
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):5.9k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:5.9k Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals