TC045150WH60133BH1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC045150WH60133BH1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TC045150WH60133BH1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 600PF 13KV NONSTND
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:13000V (13kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:1.772" Dia (45.00mm)
Series:TC
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard, Tabbed
Operating Temperature:-
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):6.142" (156.00mm)
Features:-
Detailed Description:600pF ±5% 13000V (13kV) Ceramic Capacitor Nonstandard, Tabbed
Capacitance:600pF