TC-35.328MCD-T
TXC Corporation
TC-35.328MCD-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC-35.328MCD-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TC-35.328MCD-T
Manufacturer TXC Corporation
Description OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:TC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:35.328MHz
Detailed Description:35.328MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead