TAJC474K050RNJ
AVX Corporation
TAJC474K050RNJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAJC474K050RNJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TAJC474K050RNJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 0.47UF 50V 10% 2312
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TAJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Other Names:TAJC474K050R
TAJC474K050R-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):8 Ohm
Detailed Description:0.47µF Molded Tantalum Capacitors 50V 2312 (6032 Metric) 8 Ohm
Capacitance:0.47µF