TAJB107M006RNJ
KYOCERA AVX
TAJB107M006RNJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAJB107M006RNJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TAJB107M006RNJ
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 1.7 Ohm 125A?HA?? T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 38185 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:100µF
Surface Mount Land Size:-
Supplier Device Package:B
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TAJ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1411 (3528 Metric)
Other Names:478-3877-2
TAJB107M006R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Manufacturer Part Number:TAJB107M006RNJ
Lifetime @ Temp.:1.7 Ohm
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:General Purpose
Expanded Description:100µF ±20% Molded Tantalum Capacitors 6.3V 1411 (3528 Metric) 1.7 Ohm
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Description:CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1411