TAAD226K050G
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAAD226K050G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TAAD226K050G
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 22UF 50V 10% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)
Series:TAA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:Wet Tantalum
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Detailed Description:22µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 1 Ohm
Capacitance:22µF