TA810PA7R50JE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TA810PA7R50JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA810PA7R50JE
Manufacturer Ohmite
Description RES 7.5 OHM 5% 10W POWERCHIP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Powerchip®
Size / Dimension:1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Series:Power Chip® TA
Resistance:7.5 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:Q11245532A
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.020" (25.91mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:7.5 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Thick Film