TA303PA24R0J
Buy TA303PA24R0J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA303PA24R0J
Manufacturer Ohmite
Description RES 24 OHM 3W 5% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Powerchip®
Size / Dimension:0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Series:Power Chip® TA
Resistance:24 Ohms
Power (Watts):3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:OHTA303PA24R0J
OHTA303PA24R0J-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.620" (15.75mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:24 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Radial Thick Film