TA12-11YWA
Kingbright
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TA12-11YWA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA12-11YWA
Manufacturer Kingbright
Description LED MATRIX 5X7 1.2" 590NM YLW
(In US Dollars)
210 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Size / Dimension:0.90" L x 1.54" W x 0.32" H (22.9mm x 39.0mm x 8.0mm)
Series:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:13mcd
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Internal Connection:Common Cathode Row, Common Anode Column
Interface:-
Detailed Description:Dot Matrix Display Module 5 x 7 Common Cathode Row, Common Anode Column Yellow 2.1V 0.90" L x 1.54" W x 0.32" H (22.9mm x 39.0mm x 8.0mm)