TA025PW680RJ
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TA025PW680RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA025PW680RJ
Manufacturer Ohmite
Description RES 680 OHM 25W 5% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Powerchip®
Size / Dimension:2.220" L x 0.240" W (56.39mm x 6.10mm)
Series:Power Chip® TA
Resistance:680 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:OHTA025PW680RJ
OHTA025PW680RJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):1.189" (30.21mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:680 Ohms ±5% 25W Through Hole Resistor Radial Thick Film