TA-12.352MBD-T
TXC Corporation
TA-12.352MBD-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TA-12.352MBD-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA-12.352MBD-T
Manufacturer TXC Corporation
Description OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:TA
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Other Names:887-2065-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:12.352MHz
Detailed Description:12.352MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):25mA