T97F336K050LSB
Electro-Films (EFI) / Vishay
T97F336K050LSB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T97F336K050LSB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T97F336K050LSB
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 33UF 50V 10% 3024
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 193 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Series:TANTAMOUNT®, T97
Ratings:COTS
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:3024 (7660 Metric)
Other Names:718-1950-1
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:F
Height - Seated (Max):0.201" (5.10mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):150 mOhm
Detailed Description:33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V 3024 (7660 Metric) 150 mOhm
Capacitance:33µF