T95X475K025CZAL
Buy T95X475K025CZAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T95X475K025CZAL
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Package / Case:2910 (7227 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.5 Ohm
Detailed Description:4.7µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V 2910 (7227 Metric) 1.5 Ohm
Capacitance:4.7µF