T95X225K035HZSL
Buy T95X225K035HZSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T95X225K035HZSL
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2910
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2910 (7227 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:X
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.061" (1.55mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2 Ohm
Detailed Description:2.2µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2910 (7227 Metric) 2 Ohm
Capacitance:2.2µF