T95S474K035EZSL
Buy T95S474K035EZSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T95S474K035EZSL
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1507
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1507 (3718 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:S
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.056" (1.42mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):9 Ohm
Detailed Description:0.47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 1507 (3718 Metric) 9 Ohm
Capacitance:0.47µF