T95R337M016EZAS
Buy T95R337M016EZAS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T95R337M016EZAS
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 330UF 16V 20% 2824
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2824 (7260 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:R
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.150" (3.80mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):110 mOhm
Detailed Description:330µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V 2824 (7260 Metric) 110 mOhm
Capacitance:330µF