T95D157M010CZAL
Buy T95D157M010CZAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T95D157M010CZAL
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 150UF 10V 20% 2917
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):75 mOhm
Detailed Description:150µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 75 mOhm
Capacitance:150µF