T95D156K035CSAS
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T95D156K035CSAS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T95D156K035CSAS
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 15UF 35V 10% 2917
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Series:TANTAMOUNT®, T95
Ratings:COTS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):410 mOhm
Detailed Description:15µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2917 (7343 Metric) 410 mOhm
Capacitance:15µF