T86E686K020EBSS
Buy T86E686K020EBSS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T86E686K020EBSS
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 68UF 20V 10% 2917
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:E
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
Features:Fail Safe with Built-in Fuse
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm
Detailed Description:68µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 600 mOhm
Capacitance:68µF