T86D475M050EAAS
Buy T86D475M050EAAS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T86D475M050EAAS
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:D
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:Fail Safe with Built-in Fuse
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.1 Ohm
Detailed Description:4.7µF Molded Tantalum Capacitors 50V 2917 (7343 Metric) 1.1 Ohm
Capacitance:4.7µF