T86D107M6R3EASL
Buy T86D107M6R3EASL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T86D107M6R3EASL
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:D
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:Fail Safe with Built-in Fuse
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):350 mOhm
Detailed Description:100µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 350 mOhm
Capacitance:100µF