T540D336M030BT8510
Buy T540D336M030BT8510 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T540D336M030BT8510
Manufacturer KEMET
Description CAP TAN POLYMER COTS SMD 33UF 20
Data sheet
Voltage - Rated:30V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:33µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 30V 2917 (7343 Metric) 100 mOhm @ 100kHz
Capacitance:33µF