T530X687M004ASE010
KEMET
T530X687M004ASE010
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T530X687M004ASE010 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T530X687M004ASE010
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:KO-CAP® T530
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-3063-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code:X
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):10 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:680µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4V 2917 (7343 Metric) 10 mOhm @ 100kHz
Capacitance:680µF