T520Y157M010ATE015
KEMET
T520Y157M010ATE015
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T520Y157M010ATE015 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T520Y157M010ATE015
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 772 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:KO-CAP® T520
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-5407-1
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:51 Weeks
Manufacturer Size Code:Y
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):15 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:150µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10V 2917 (7343 Metric) 15 mOhm @ 100kHz
Capacitance:150µF