T496C226M010AS
KEMET
T496C226M010AS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T496C226M010AS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T496C226M010AS
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 22UF 10V 20% 2312
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:T496
Ratings:COTS
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Other Names:399-1676-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:Fail Safe with Built-in Fuse
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2312 (6032 Metric)
Capacitance:22µF