T494D106M035AH
KEMET
T494D106M035AH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T494D106M035AH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T494D106M035AH
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:T494
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhm
Detailed Description:10µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2917 (7343 Metric) 400 mOhm
Capacitance:10µF