T491U686K010AT7280
Buy T491U686K010AT7280 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T491U686K010AT7280
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 68.0UF 10.0V
Lead Free Status / RoHS Status
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:T491
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Manufacturer Size Code:U
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohm
Detailed Description:68µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2312 (6032 Metric) 1.8 Ohm
Capacitance:68µF