T491C336K025AT41477280
Buy T491C336K025AT41477280 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T491C336K025AT41477280
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 33.0UF 25.0V
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm
Detailed Description:33µF Molded Tantalum Capacitors 25V 2312 (6032 Metric) 900 mOhm
Capacitance:33µF