T491C157K010ATAUTO
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T491C157K010ATAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T491C157K010ATAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 150.UF 10.0V
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:T491
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm
Detailed Description:150µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2312 (6032 Metric) 900 mOhm
Capacitance:150µF