T491A154K035AT
KEMET
T491A154K035AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T491A154K035AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T491A154K035AT
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 0.15UF 35V 10% 1206
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs10000 pcs
14000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:T491
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:399-8270-2
T491A154K035AT-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):19 Ohm
Detailed Description:0.15µF Molded Tantalum Capacitors 35V 1206 (3216 Metric) 19 Ohm
Capacitance:0.15µF